Berendezéseinkkel nem csupán a csatornadíjak emelkedését kerülheti el, hanem aktív lépést tehet a környezet védelmében is. Víz újrahasznosítási technológiánk segítségével kevesebb lesz a pazarlás, és több a megtakarítás – minden csepp számít!
Tudjon meg többet a műszaki jellemzőkről a „Technológiai és műszaki adatok” részben, és ismerje meg, hogyan léphetünk együtt a fenntarthatóság útjára.
Teljes körű tájékoztatást nyújtunk, hogy Ön felelős döntést hozhasson. Tegyen az energiapazarlás és környezetterhelés ellen!
Az épületen kívül telepített szennyvíztisztító berendezésben az épületben keletkező szennyvizek (konyhai, fürdőszobai) beérkezését követően a vízben lévő szennyező anyagok eleveniszap segítségével anaerob és aerob biológiai folyamatok során lebomlanak.
A beérkező szennyvíznek a kamrarendszer kialakításának köszönhetően kijelölt útja van. Ily módon az egyes zónákból a további zónákba való meghatározott módon történő átfolyás és folytonos belső áramlás során megvalósul a tisztítás. A folyamat végén kiülepedő iszap egy része recirkuláltatásra kerül. A termelődő fölösiszap mennyisége minimális, alacsonyabb, mint a hasonló egyéb technológiáknál.
A folyamatos biológiai lebomlást a szennyvíztisztító rendszer részeként megjelölt kompresszor által bejuttatott sűrített levegő biztosítja. A kompresszor az egyetlen mechanikai alkatrész a biológiai szennyvíztisztító berendezésben.
A szennyvizek a fenti folyamat során különösebb külső beavatkozás nélkül tisztítódnak meg. A biológiai szennyvíztisztító berendezés szagtalanul és szinte zajmentesen működik, minimális áramfelhasználással, a 2-6 főre tervezett berendezés energiafelhasználása például 50 W.
Mi történik a tisztított vízzel? Biológiai szennyvíztisztító berendezéseink segítségével a kommunális szennyvíz a megtisztítás után helyben többféle célra újrahasznosítható. Legcélszerűbb újrahasznosítási mód a növények gyökérzónás öntözése.
Gazdaságossági számítás a biológiai szennyvíztisztító berendezésünk és az emésztő összehasonlítása alapján
A példában 3 családtagra számolva, fejenként 135 liter napi vízfelhasználást feltételezve a költségek a következőképpen alakulnak:
Emésztőgödör | A.B. Clear6 berendezés | |
Ft költség / év | Ft költség / év | |
légbefúvó villamosenergia-felhasználása | – | 24 000 |
iszapzsák beszerzési költsége | – | 1 000 |
3 évente esedékes membráncsere 1 évre eső költsége | – | 10 500 |
szippantási díj * 3 fős család esetén | 512 000 | – |
Fenntartás ANYAG- ÉS ENERGIAKÖLTSÉGE évente | 512 000 | 35 500 |
Egyszeri beruházás összege kivitelezéssel, földmunkával | 1 500 000 | 2 000 000 |
(*A példában a megtérülési idő 3600 Ft/m3 – piaci alapú szolgáltatási díj került összehasonlításra több szolgáltató 2023. évben érvényes átlagos díjszabása alapján.)
Mindezek alapján látható, hogy a zárt emésztő kivitelezésével összehasonlítva a szennyvíztisztító beruházás már az első évben megtérül. Meglévő emésztő kiváltása esetén pedig mintegy 4 év alatt. 6 fős család esetén a megtérülés kétszer gyorsabb.
A könnyű polipropilén anyagnak köszönhetően egyszerű a telepítése, daruskocsira nincsen szükség.
Telepítés akár egy napon belül!
Kevés a lehetőség a meghibásodásra
Költsége csak kismértékben haladja meg az emésztő készítését, így azonban nem igényel folyamatos szippantást
A biológiai szennyvíztisztítókat „élőgépnek” is szokták nevezni, mivel a szennyezőanyagok lebontását baktériumok és egyéb apró mikroorganizmusok végzik el. E kis élőlények egyensúlyban élnek a berendezésben, szaporodnak, elpusztulnak, de számuk a viszonylag stabil terhelésnek köszönhetően állandónak mondható.
A háztartásokban takarításhoz, tisztálkodáshoz és egyéb munkákhoz használt tisztítószerek és más vegyi anyagok kárt okozhatnak a berendezés baktérium-tenyészetében, de egy kis odafigyeléssel könnyedén elkerülhető a biológiai egyensúly felborulása, és a rendszer leállása.
A legfőbb veszélyt a klórtartalmú, erős fertőtlenítő és antibakteriális hatású szerek jelentik. Ilyen például a hypo, a WC-fertőtlenítők, kézfertőtlenítők, antibiotikumok. Ezeket a baktériumölő szereket kerülni kell!
A fenti szerek, és az összes szintetikusan előállított tisztítószer közös tulajdonsága, hogy tartalmaznak olyan vegyületeket, amelyek a természetbe kerülve egyáltalán nem, vagy csak nagyon nehezen bomlanak le. Elszivárogtatás, vagy a tisztított víz kiöntözése esetén ezek a talajba, élővízbe engedéskor pedig a patakba, folyóba jutnak.
Emiatt javasoljuk a biológiailag teljesen lebomló tisztítószerek használatát. A lebomló tisztítószerekben található aktív anyagok, amelyek a tisztítást végzik, nem szintetikus úton kerülnek előállításra, hanem természetes savak, enzimek, glikozid (szaponin), melyek a természetben maradéktalanul lebomlanak. Jó példa erre a mosódió. Ez egy indiai gyümölcs kiszárított héja, mely bioboltokban, piacokon kapható. Mosáskor 4-5 dióhéjat bele kell tenni a csomagoláshoz mellékelt kis vászontasakba, és mosópor helyett ezt kell beledobni a gépbe. Ezekből a héjakból a vízben egy szappanszerű anyag ázik ki, amelyik úgy viselkedik, mint a mosóporok, ráadásul ezeket a héjakat 2-3 alkalommal is fel lehet használni, mielőtt „kimerülnek”. Ezután komposztálóba, vagy a kukába kerülhetnek. A legmakacsabb foltokat nem tűnteti el teljesen, de a mindennapi használat során használt ruhák mosásához tökéletesen alkalmas.
Ugyanilyen praktikus megoldás a mosószóda, citromlé, szódabikarbóna, vagy az ecet használata különböző tisztítási célokkal. Természetesen léteznek gyári tisztítószerek is, melyek mind a szennyvíztisztítóban lévő egyensúlyt, mind környezetünket védik. Ilyen márkák a Frosch, az Ecover, a Naturzone, és egyéb a már említett bio üzletekben, vagy más forrásokból kapható biológiailag lebomló tisztítószerek.
A vegyszerek túladagolása, vagy egyéb, a baktériumflórát károsító szer túlzott használata esetén a mikroorganizmusok kipusztulhatnak. Ez esetben a berendezés újraindítása válik szükségessé, így a rendszer újból működőképes lesz.
Amennyiben a tisztítószerek használatával kapcsolatban egyéb kérdése felmerülne, kérjük, keressen fel minket elérhetőségeinken!
A biológiai szennyvíztisztító berendezés telepítése előtt feltétlenül javasoljuk a helyszíni felmérést.
Ennek során lehetőség van az Ön ötleteinek, elképzeléseinek, és a lehetőségeknek az egyeztetésére szakértő kollégánk segítségével. A találkozó során olyan technikai részletekre derülhet fény, melynek köszönhetően elkerülhető, hogy a telepítéskor adódjon meglepetés.
A felmérést az Önnek leginkább alkalmas időpontban fogjuk megtartani, ezzel kapcsolatban keressen fel minket elérhetőségeinken!
A telepítés előtt fontos egyeztetni az igényeket, ötleteket, valamint a helyi körülményeket és szabályokat. Ezért kérjük, hogy az első kapcsolatfelvételkor adjon meg minket minden szükséges információt, hogy személyre szabott ajánlatot tudjunk készíteni:
Ezen adatok birtokában e-mailen küldjük el Önnek a legmegfelelőbb berendezést tartalmazó ajánlatunkat, beleértve az esetleges kiegészítők árát és rövid leírását is. A berendezés telepítése előtt a helyi jegyzőnél kell engedélyeztetni, melynek folyamata településenként eltérő lehet. Az engedélyeztetést követően, illetve egyes helyeken a telepítés és beüzemelés után ellenőrzés történik.
Helyszíni felmérésre is van lehetőség, melyet ezen az oldalon vagy egyéb elérhetőségeinken keresztül igényelhetnek. Itt egyeztethetik a technikai lehetőségeket és árakat is.
Ha kiválasztotta a megfelelő berendezést és kiegészítőket, rendelje meg a termékeket ezen az oldalon. Ezt követően kollégáink felkeresik Önt a telepítési időpont egyeztetése céljából. A rendelés után előlegbekérőt küldünk, mely tartalmazza az átutaláshoz szükséges információkat.
Rendszeres értesítéseket küldünk a szükséges karbantartásokról és ellenőrzésekről, és lehetőség van karbantartási szerződés kötésére is, erről bővebben információt talál weboldalunkon, ITT.
Ha 50 fő feletti kapacitású berendezés érdekli, tekintse meg biológiai szennyvíztisztító telepeinket!
– elég, ha tudja a telek adatait, és a többit bízza ránk!
Biológiai szennyvíztisztító berendezések gyártása, telepítése.
ÖkoTech Home Kft. – 1997-2025.
Copyright © 2025 Minden jog fenntartva.