A tisztított vízben található koncentráció a fő jellemzőkre:
Típus | KOICr** | BOI5* | Lebegőanyag | N-NH4 | Nössz | Pössz |
A.B.Clear berendezések jellemző kibocsátási értékei | 55 mg/l | 15 mg/l | 18 mg/l | 9 mg/l | 20 mg/l | 5 mg/l |
A fenti adatok a VITUKI vizsgálati zárójegyzőkönyvéből származnak. A tisztított víz minősége megfelel a 28/2004. (XII. 25.) KvVM-rendelet 2. számú melléklete 3. területi kategóriájának, amely az időszakos vízfolyás befogadóra vonatkozik.
*: BOI5 – A BOI (biokémiai oxigénigény) érték alatt azt az oxigénmennyiséget értjük, amelyet egy kevert baktériumkultúra, megközelítően optimális fiziológiai körülmények között a vízben jelen lévő és biokémiailag lebontható szerves komponensek lebontásához elfogyaszt. A ma legáltalánosabban használatos BOI érték megadási mód: a BOI5 (mg/l), amely egy liter vizsgált minta öt napig tartó vizsgálata során felhasznált biológiai oxigén igényét adja meg, mg O2-ben kifejezve általában 20°C-on, teljes sötétségben.)
**: KOI – A vizek szennyezettségüktől függően tartalmaznak olyan szerves, lebegő és oldott anyagokat, amelyek erős oxidálószerekkel (pl. permanganáttal, dikromáttal, stb.) oxidálhatók. A vizek szerves szennyezettségének mértékét, a szerves szennyezőanyag-tartalmat szabványos körülmények között végrehajtott oxidálásuk során fogyott oxidálószer mennyiségével ill. az ezzel egyenértékű oxigénmennyiséggel fejezik ki. Ezt nevezik kémiai oxigénigénynek (KOI-nak), amit O2 mg/dm egységekben adnak meg.
A tisztított víz minősége ezáltal a vonatkozó rendeleteknek megfelel. Szigorúbb minőség elérése lehetséges homokszűrő vagy vegyszeradagolás segítségével.
Teljes körű tájékoztatást nyújtunk, hogy Ön felelős döntést hozhasson. Tegyen az energiapazarlás és környezetterhelés ellen!
A háztartási méretű biológiai szennyvíztisztító berendezés a földbe ásott gödörbe egy kb. 15 cm vastagságú szerelőbetonra kerül elhelyezésre úgy, hogy a tartály teteje mintegy 5 cm-re a föld szintje fölé kerül.
Amennyiben szükséges a helyi adottságok miatt, úgy a tartály körüli alsó rész is betonozásra kerül (ez nagyrészt a magas talajvízszint esetén szükséges). A szennyvíztisztító berendezés vízzel való feltöltése a kifolyócső magasságáig szükséges a tartály körüli föld visszatöltését megelőzően.
Az elszivárogtatás, vagy más néven szikkasztás, a biológiailag megtisztított szennyvíz újbóli felhasználásának egyik legegyszerűbb módja. A GRAF® szikkasztóelem a tisztított szennyvíz elszikkasztására, illetve visszatartására kifejlesztett termék.
A víz egy földalatti alagútrendszeren keresztül szivárog el a talajba. Az egységet úgy alakították ki, hogy a felszín közelében lehessen elhelyezni akár járműforgalommal terhelt területek alá is.
A szikkasztó legfőbb része egy 3 alagút-elemből, két végzáró elemből, és geotextíliából álló rendszer, melynek egyik vége az esővízgyűjtő tartály kivezető-csövéhez csatlakozik, és a talajban vezetve, kis lejtéssel tovább haladva, a rendszer végénél a talaj fölé egy függőleges szellőztető csővel kivezetve végződik. A jobb szivárgás érdekében az elszivárogtató alá ajánlott kb. 30 cm vastagságú kulé ágyat készíteni.
Nagyon fontos, hogy a szikkasztás kiépítésének más követelményei vannak, mint az esővíz esetén!
Jó vízelnyelő képességű talaj, például homok esetén elegendő 3 db alagút elem. Amennyiben agyagos a talaj, és emiatt nehezen szivárog el a víz, akkor ennél hosszabb rendszerre is szükség lehet.
Fontos továbbá, hogy az elszivárogtatást csak saját telken lehet megoldani.
– elég, ha tudja a telek adatait, és a többit bízza ránk!
Biológiai szennyvíztisztító berendezések gyártása, telepítése.
ÖkoTech Home Kft. – 1997-2025.
Copyright © 2025 Minden jog fenntartva.